Izpildītāji un producenti ievēlējuši jaunu LaIPA valdi

31.03.2015

Izpildītāji un producenti ievēlējuši jaunu LaIPA valdi

Šā gada 30.martā, Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā notika ikgadējā biedrības “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) biedru kopsapulce, kurā izpildītāji un producenti ievēlēja jaunu valdi savu tiesību pārstāvēšanai. LaIPA valde sastāv no astoņiem valdes locekļiem, tostarp biedrības valdes priekšsēdētāja.

Valdes priekšsēdētāju jaunā valde ievēlēs tās pirmajā sēdē, kas plānota aprīļa sākumā. Tajā tiks definēti arī galvenie jaunās valdes darbības virzieni un prioritātes.

Par LaIPA valdes locekļiem no izpildītāju vidus atkārtoti tika ievēlēts grupu “Melo M” un “Raxtu raxti” mūziķis un “Nepieradinātā Folka orķestra” dibinātājs Kārlis Auzāns, kā arī izpildītājs Kārlis Būmeisters. No producentu vidus atkārtoti LaIPA valdē tika ievēlēta SIA „Mikrofona ieraksti” direktore Elita Mīlgrāve un SIA „Baltic Records Group” vadītājs Arvīds Mūrnieks, kā arī Kultūras menedžmenta centra „Lauska” vadītājs Juris Zalāns. Savukārt pirmo reizi LaIPA valdē darbosies grupas “Prāta Vētra” basģitārists, mūziķis Ingars Viļums, grupas “Instrumenti” producente Līva Pētersone un akadēmistās mūzikas pārstāvis, “DaGamba” čellists Valters Pūce. 

Jaunos valdes locekļus biedri izvēlējās balsojot, iepriekš uzklausot kandidātu sagatavotās prezentācijas par viņu motivāciju un mērķiem dalībai LaIPA valdē.

Izvirzītie kandidāti savās prezentācijās pauda pārliecību, ka ir jāveicina auglīga diskusija ar sabiedrību, lai veidotos izpratne par autortiesību un blakustiesību jautājumiem. Arī pašu mūziķu un producentu starpā esot jānodrošina pastāvīga informācijas apmaiņa, lai sekmētu tiesību ievērošanu un veidotu izpratni par nozari. Uzrunājot biedrus, kandidāti uzsvēra arī par nepieciešamību attīstīt Latvijā radītas mūzikas eksportu.

LaIPA valdes vēlēšanas notiek reizi trīs gados. Lai nodrošinātu visu LaIPA biedru interešu pārstāvību valdē, valdes locekļi tiek izvirzīti un ievēlēti pēc šādas proporcijas – četrus locekļus, no kuriem diviem jābūt akadēmisko izpildījumu producentiem, izvirza producenti un četrus locekļus, no kuriem diviem jābūt akadēmiskās mūzikas izpildītājiem, – izpildītāji.