Zelta un platīna sertifikācija

LaIPA uzsāk starptautiskajiem kritērijiem atbilstošu mūzikas ierakstu sertifikācijas procesu - Latvijā radītiem mūzikas ierakstiem, kas izdoti sākot ar 2022. gada 1. janvāri, būs iespēja iegūt zelta un platīna statusu. Iniciatīva tiek īstenota sadarbībā ar pieredzējušu Lielbritānijas uzņēmumu Ranger Computers, kas ir pazīstams ar plašu mūzikas straumēšanas datu analīzi. 

ZELTA sertifikāts tiks piešķirts mūzikas ierakstiem par 2'000'000 straumju sasniegšanuPLATĪNA sertifikāts - par 4'000'000 straumju sasniegšanu. Ievērojot Latvijas teritorijas principu, sertifikācijas procesā tiek uzsvērta Latvijā radītu mūzikas ierakstu nozīme, nodrošinot, ka sertifikācija pārstāv Latvijas mūzikas ekosistēmu. 

Sertifikācija tiks balstīta uz visaptverošu novērtējumu, kas ietver Latvijas oficiālo statistiku, apkopojot gan tādu straumēšanas platformu kā SpotifyDeezerApple Music un Youtube Music rezultātus, gan lejupielādes iTunes. Aprēķinu ziņā lejupielādes tiks pārdomāti pārvērstas straumēs, nodrošinot līdzsvarotu pieeju mūzikas ierakstu novērtēšanai. Viena dziesmas lejupielāde būs līdzvērtīga 100 straumēm, bet viena albuma lejupielāde - 1000 straumēm. Šāds aprēķina modelis nodrošina, ka abi digitālā patēriņa veidi ir taisnīgi pārstāvēti sertifikācijas procesā.

LaIPA sertifikācijas procesa mērķis ir atspoguļot un godināt Latvijā populārākos mūzikas ierakstus, kuru rezultātus nosaka reālā mūzikas patērētāja uzvedība – ierakstu klausīšanās un lejupielāžu skaits, kas sniedz objektīvu un godīgu rezultātu. LaIPA mūzikas ierakstu sertifikācija ir veidota atbilstoši IFPI standartiem ar skaidriem un precīzi definētiem kritērijiem.