Vadošajā mūzikas industrijas konferencē ‘Eurosonic Norderslag 2017’ Latviju pārstāvēs “Bandmaster” un “Dagamba”

10.01.2017

Vadošajā mūzikas industrijas konferencē ‘Eurosonic Norderslag 2017’ Latviju pārstāvēs “Bandmaster” un “Dagamba”

Groningenā, Nīderlandē gaidāmajā mūzikas industrijas festivālā un konferencē „Eurosonic Nooredslag 2017”, kas šogad norisināsies no 11. līdz 14. janvārim, kā informē “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” Latviju pārstāvēs elektroniskās mūzikas projekts „Bandmaster” un eklektiskā mūzikas grupa „Dagamba”.

Ikgadējo pasākumu veido mūzikas konferences „Eurosonic” un pilsētas festivāla „Eurosonic Norderslag” apvienojums, kurā pulcējas dalībnieki no teju visām Eiropas valstīm. Katras dienas programmā iekļautas gan dažādas industrijas profesionāļu lekcijas, diskusijas un tikšanās, gan vakara daļā – ievērojams skaits koncertu vairāk kā desmit norises vietās. „Eurosnic Norderslag” ir vadošā un būtiskākā šāda veida konference Eiropā, kas daudziem mūziķiem paver plašas tālākās darbības iespējas.

Latviju pārstāvošo grupu „Bandmaster” 2014. gadā izveidoja elektroniskās mūzikas producenti DJ Rudd un Andis Ansons, kā arī hiphopa māksliniece Viņa – Zelma Jēgere. Līdz šim grupa izpelnījusies uzmanību ar kvalitatīvi producētu popmūziku elektroniskās mūzikas stilistikā, kā arī iespaidīgiem videoklipiem.

Savukārt 2011. gadā dibinātā apvienība „Dagamba”, kuru veido internacionāls sastāvs, bet vada čellists Valts Pūce, klausītāju interesi piesaistījusi ar savām ekspresīvajām interpretācijām. „Dagamba” skanējumu veido čelli, klavieres un perkusijas, bet repertuāru – klasiskās mūzikas, pasaules mūzikas, roka un popa skaņdarbi. Ansamblis līdz šim uzstājies ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē – kā svarīgākie jāmin koncerti „Glastonbury” festivālā Anglijā.

Pērn, kad konferences uzmanības centrā bija Centrālās un Austrumeiropas valstis, Latviju „Eurosonic Norderslag” pārstāvēja indīroka grupas „Carnival Youth” un „Momend”, taču iepriekš konferencē viesojusies arī „Prāta vētra”, „Instrumenti” un citi mūziķi.