Mūzikas atskaņošana veikalā motivē patērētājus iegādāties arī neplānotus pirkumus, palielinot uzņēmuma peļņu

12.01.2016

Mūzikas atskaņošana veikalā motivē patērētājus iegādāties arī neplānotus pirkumus, palielinot uzņēmuma peļņu

Veikala īpašniekam ir būtiski apzināties mūzikas ietekmi uz pircēju uzvedību. Tirdzniecības nozarē izvēlētā mūzika mēdz būt dažāda un atšķirīga, tās izvēli ietekmē uzņēmuma koncepcija un uzņēmuma vadītāja izpratne par mūzikas nozīmi tirdzniecības vietās. Pastāv veikali, kas atskaņo īpaši izstrādātu mūzikas izlasi, tās tapšanai piesaistot nozares speciālistus. Pastāv veikali, kur īpašnieki atskaņo patstāvīgi rūpīgi izvēlētu un sagatavotu mūzikas izlasi, kā arī pastāv tirdzniecības vietas, kas izvēlas izmantot radio atskaņoto mūziku.

Ikviens no mūzikas atskaņošanas veidiem ir piemērots, ja izvēlētais mūzikas stils pozitīvi ietekmē pircēju attieksmi un liek viņiem ilgāk uzkavēties veikalā.

Ir veikti dažādi pētījumi par mūzikas tiešo ietekmi uz pircēju izturēšanos un lēmumu pieņemšanu, variējot ar mūzikas stiliem, piemērojot mūziku produktu izcelsmes valstīm.

Pētījuma dati liecina, ka palielinās tās izcelsmes valsts produktu tirdzniecības apjomi, kuras valsts mūzika tiek atskaņota veikalā. Šī mūzikas ietekme uz pircējiem notiek zemapziņas līmenī, tādējādi veicinot arī neplānotu pirkumu iegādi.

Ņemot vērā šo nozīmīgo mūzikas ietekmi uz patērētāju uzvedību, bez apjomīgām investīcijām ir iespēja palielināt tirdzniecības apjomu, tādējādi gūstot papildus ienākumus.

Fakti un statistika

  • 90% pircēju apliecināja, ka viņi labprātāk iepērkas veikalā, kur skan mūzika.
  • 56% aptaujāto pircēju labprātāk uzlaiko apģērbu, ja veikalā skan viņiem tīkama mūzika.
  • 77% respondentu apstiprināja, ka mūzika ir ļoti nozīmīgs un svarīgs faktors tirdzniecības vietas vides un  tēla veidošanā.

 

Mūzikas izvēli spēj ietekmēt arī tirdzniecības vietas mērķauditorija - vecāka gada gājuma cilvēki labprātāk izvēlēsies veikalu, kurā skan klusa, nomierinoša un patīkama fona mūzika, savukārt jaunieši izvēlēsies veikalus, kur tiek atskaņota aktīva un pacilājoša stila mūzika, īpaši popmūzika.

Būtiska nozīme ir arī izvēlētajam mūzikas atskaņošanas skaļumam - skaļa mūzika mudina pircējus virzīties caur veikalu ātrāk, neietekmējot pirkšanas paradumus. Klusāka un lēnāka mūzika ļauj pircējiem veikalā uzturēties ilgāk, vairāk patērēt iegādājoties impulsīvus un neplānotus pirkumus.  

Katram veikala tipam un tā mērķauditorijai ir sava piemērotākā mūzika, kuru tirgotājs var izmantot savu mērķu sasniegšanai.

Mūzikas atskaņošanai veikalos, tirdzniecības vietās ir nepieciešama atļauja. Lai iegūtu plašāku informāciju, aicinām sazināties pa tālruni 67605023, vai rakstot uz e-pastu laipa@laipa.org.

Maksājamās atlīdzības tarifi un līgums.