Mūziķi aicina Līgo svētkos un citās privātās svinībās droši klausīties mūziku, dejot un dziedāt

16.06.2011

Mūzikas atskaņošanas licence nekad nav bijusi un nebūs nepieciešama, jebkādos privātajos pasākumos, kas ietver gan Līgo svētkus, kāzas, kristības, dzimšanas dienas, vārdā dienas, dārza svētkus, izlaiduma svinēšanu, gan jebkuru citu saviesīgu pasākumu.

“Vēlamies kliedēt bažas un uzsvērt, ka savos privātajos pasākumos, gan svinot Līgo svētkos, gan ģimenes lokā vai ar draugiem atzīmējot izlaidumu, mūzikas atskaņošanai nav nepieciešama licence. Var droši dziedāt, dejot un izklaidēties. Nekas pēkšņi nav mainījies un nemainīsies. Vēl papildus esam nosūtījuši informāciju gan Pašvaldības policijai, gan Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei vēlreiz uzsverot, ka privātajos pasākumos un svinībās nav nepieciešama licence mūzikas atskaņošanai. Nekad arī nav bijuši gadījumu, ka kādā privātā pasākumā policija būtu pārbaudījusi licenci,” skaidro I.Platpere LaIPA izpilddirektore. 

Skolai izlaidumam nav nepieciešams izņemt licenci par skolas pasākuma oficiālajā daļā izpildītajiem priekšnesumiem, kur skolēni dzied dziesmas, dejo, skaita dzejoļus vai sniedz jebkuru citu priekšnesumu. Skolai licence ir nepieciešama izklaides daļai, kas ir balle vai dejas ar dzīvo mūziku vai dīdžeju. Licence vienam pasākumam izmaksā Ls15 (LaIPA 5Ls, AKKA/LAA 10Ls).