2013. gadā ārvalstīs visvairāk atskaņotās Latvijas izpildītāju dziesmas, pēc ārvalstu blakustiesību organizāciju iesniegtajiem datiem

11.07.2014

2013. gadā ārvalstīs visvairāk atskaņotās Latvijas izpildītāju dziesmas, pēc ārvalstu blakustiesību organizāciju iesniegtajiem datiem

Pēc LaIPA sadarbības organizāciju iesniegtajiem datiem, 2013. gadā ārvalstīs visvairāk atskaņotā Latvijas izpildītāju dziesma ir grupas "Prāta vētra" - "My star", visvairāk tā skanējusi Lielbritānijā. Nākamās 2013. gada visbiežāk atskaņotākās dziesmas ārvalstīs ir vijolnieka Gidona Krēmera "Carnival of the animals. Finale", dziedātājas Laimas Vaikules "Vernisaž", Laura Reinika "Es skrienu" (lietuviešu un igauņu valodā) un dziedātājas "Ladybird" dziesma "Dangerous To Me".

Ik gadu kolektīvā pārvaldījuma organizācijas savstarpēji nodrošina datu apmaiņu par savas valsts teritorijā spēlēto repertuāru, fonogrammu izmantotāju sniegtajiem datiem -  radio, televīzijas, publiskas vietas, pasākumi, tādejādi katras organizācijas pārstāvētajiem izpildītājiem un producentiem nodrošinot atlīdzību par viņu darbu atskaņošanu ārvalstīs.

LaIPA ir starptautiski atzīta kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību no fonogrammu izmantotājiem. LaIPA darbojas starptautiskā blakustiesību organizāciju tīklā, pārstāvot arī  latviešu izpildītājus un producentus ārvalstīs.