IPN - starptautiskā izpildītāja numurs
IPN identifikators - starptautiskā izpildītāja numurs, ko piešķir un reģistrē LaIPA, tiklīdz esat noslēdzis izpildītāja līgumu. IPN galvenais mērķis ir izpildījuma fiksācijas fonogrammā un/vai audiovizuālā darbā identifikācija jebkur pasaulē.
IPN identifikators nodrošina, ka izpildītājs, ierakstot jaunas fonogrammas vai izpildījumu audiovizuālajos darbos, visās situācijās tiek identificēts kā izpildītājs un saņem atlīdzību. Aicinām pievienot IPN izpildījuma fiksācijas metadatiem pirms māsterēšanas, tāpat kā ISRC.
Bieži uzdotie jautājumi par starptautiskā izpildītāja numuru (IPN)
- 1. Kas ir IPN (starptautiskā izpildītāja numurs)?
Starptautiskā izpildītāja numurs (IPN) ir unikāls globāls identifikators, ko izpildītājiem piešķir mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas. Tas nodrošina, ka izpildītāju, neatkarīgi no tā, vai tas piedalās fonogrammā vai izpildījuma fiksācijā audiovizuālajos darbos, kā izpildītāju ir iespējams atpazīt visā pasaulē.
- 2. Kāpēc man ir nepieciešams IPN?
IPN nodrošina, ka izpildījuma fiksācija fonogrammā un/vai audiovizuālajā darbā tiek reģistrēta atbilstoši starptautiskajam standartam, kas ļauj uzlabot administrēšanas procesu un atvieglo datu apmaiņu, kā arī garantē, ka izpildītājs tiks atpazīts globālajā KPO (kolektīvā pārvaldījuma organizāciju) tīklā un saņems atlīdzību par savu darbu.
- 3. Kādu labumu IPN dod man kā izpildītājam?
- Precīza atpazīšana: izmantojot IPN, izpildījums tiek skaidri attiecināts uz izpildītāju, neatkarīgi no tā, kurā pasaules vietā darbs ir reģistrēts.
- Globālā izsekošana: IPN identifikators ļauj efektīvi identificēt un izsekot izpildītāja darbus jebkur pasaulē, nodrošinot precīzu datu apkopošanu un izplatīšanu.
- Izvairīšanās no dublēšanās: IPN samazina viena un tā paša izpildītāja vairākkārtējas reģistrācijas risku, kas var izraisīt zaudētus atlīdzības ienākumus vai neskaidrības.
- Vienkāršoti procesi: organizāciju savstarpējā informācijas apmaiņa un maksājumu veikšana kļūst vienkāršāka, samazinot administratīvās kļūdas un atlīdzību izmaksu kavējumus.
- 4. Kā es varu saņemt IPN?
IPN iegūšanas process parasti ietver reģistrāciju mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijā. LaIPA, kā kolektīvā pārvaldījuma organizācija, piešķir izpildītaju IPN un reģistrē tos globālajā sistēmā.
- 5. Vai IPN ir saistīts ar konkrētu valsti vai reģionu?
IPN ir globāls identifikators, kas neaprobežojas tikai ar kādu konkrētu valsti, reģionu un/vai kolektīvā pārvaldījuma organizāciju. IPN izmanto visā pasaulē, lai atzītu un izsekotu izpildītāju darbus starptautiskā mērogā, ļaujot vieglāk saņemt atlīdzību no dažādām pasaules teritorijām bez neskaidrībām vai kavēšanās.
- 6. Kas notiek, ja man nav IPN?
Bez IPN var rasties grūtības nodrošināt izpildījuma un izpildītāja precīzu attiecināšanu, jo īpaši, ja darbi tiek pārvaldīti vai izmantoti dažādās valstīs. Tas var izraisīt nokavētus vai aizkavētus atlīdzības maksājumus, vai pat nespēju izsekot ieņēmumiem no ārvalstu teritorijām. IPN garantē vienmērīgāku datu apstrādi un atlīdzības aprēķinu.
- 7. Vai IPN atšķiras no fonogrammas ISRC identifikācijas numura?
Jā, IPN ir atšķirīgs. IPN ir universāls identifikators, ko atpazīst kolektīvā pārvaldījuma organizācijas visā pasaulē. Tas nodrošina, ka izpildītājs ir viegli identificējams starptautiskajā KPO tīklā, kas ir ļoti svarīgi starptautisko atlīdzību aprēķināšanā un izmaksā.
- 8. Kā IPN palīdz kolektīvā pārvaldījuma organizācijām un nozarei?
IPN ļauj kolektīvā pārvaldījuma organizācijām netraucēti un precīzi apmainīties ar informāciju un atlīdzības maksājumiem. Tas dod labumu ne tikai izpildītājiem, bet arī mūzikas, audiovizuālajām un radošajām nozarēm, nodrošinot:
- ātrākus un precīzākus atlīdzību aprēķinus;
- samazinātu kļūdu vai ierakstu dublikātu riskus;
- starptautiski un precīzi kopīgotu informāciju par darbiem un izpildījumiem.
- 9. Vai es drīkstu izmantot savu IPN visiem saviem izpildījumiem?
Jā! Tiklīdz Jums ir piešķirts IPN, tas attiecas uz visiem Jūsu darbiem, ieskaitot gan fonogrammas, gan audiovizuālās izpildījuma fiksācijas, neatkarīgi no informācijas nesēja vai teritorijas, kurā tie tiek izplatīti.
- 10. Kā es varu zināt, vai mans IPN ir veiksmīgi reģistrēts un tiek izmantots?
IPN iegūšanas process ietver reģistrāciju mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijā. Latvijas teritorijā to nodrošina LaIPA. Izpildītājs var pārbaudīt savu IPN sazinoties ar LaIPA, lai pārliecinātos, ka darbi ir pareizi reģistrēti un izsekoti.
- 11. Kā rīkoties, ja rodas problēmas ar IPN?
Ja pamanāt kādas problēmas, piemēram, jūsu darbu nepareiza reģistrācija, kavēti maksājumi u.tml., sazinieties ar LaIPA.
- 12. Kā iegūt papildu informāciju par IPN?
Lai iegūtu sīkāku informāciju vai atbildes uz jautājumiem par IPN, aicinām sazināties ar LaIPA.